Kroz tri dana župljani Sanskog Mosta su imali priliku duhovno se pripremati za patron svoje župe – Veliku Gospu. Trodnevnica je započela 12. kolovoza s večernjim misama u 18:00 sati. Prije svete mise molila se Gospina krunica nakon čega je uslijedila molitva Lauretanskih litanija te ostale molitve Gospi u čast. Sve tri dana mise je predvodio domaći sin ove župe fra Petar Komljenović, župnik i voditelj HKM u Frankfurtu.

Treći dan trodnevnice, nakon večernje mise, upriličen je prigodni kulturni koncert zbora „Harmonija“ pod ravnanjem prof. Alme Karabeg. Svi sudionici koncerta uživali su u ugodnim melodijama i milozvučnim glasovima ponajviše mladih članova ovog domaćeg zbora iz Sanskog Mosta. Ovaj koncert je ujedno bio dio obilježavanja 140 godina postojanja ove župe te 25 godina od izgradnje sadašnje župne crkve u Sanskome Mostu.

Dao Bog još ovako lijepih događaja u Sanskome Mostu koji oplemenjuju dušu domaćeg čovjeka.