Loading Najave

« Svi Najave

• Ovaj događaj je prošao.

SUSRET BROĆANSKOG I BANJOLUČKOG DEKANATA NA PETRIĆEVCU

19 listopada

Prije nekoliko godina, na susretu biskupa i dekana Vrhbosanske metropolije, koji se održao u Travniku, odlučeno je da se dekanati cijele BiH međusobno upoznaju, zbliže i združe. To će se postići tako da svaki dekanat sa svojim dekanom, svećenicima i vjernicima pohodi partnerski dekanat koji mu je dodijeljen. Naš Banjolučki dekanat za svoj partnerki dekanat dobio je Broćanski iz Hercegovine u koji spadaju ove župe: Čerin, Čitluk, Gradina, Gradnići, Kruševo, Međugorje i Ploče – Tepčić.

Susret ova dva dekanata bit će u subotu 19. listopada na Petrićevcu. Svetu misu u 11:00 sati predvodit će dekan don Đuro Bender, župnik u Gradini. Nakon mise bit će predstavljanje oba dekanata te prigodni kratki koncert kojeg će izvesti klapa gostujućeg dekanata. Naš Banjolučki dekanat u koji spadaju župe: Banja Luka, Barlovci, Budžak, Ivanjska, Marija Zvijezda, Motike, Petrićevac, Presnače, Šimići i Trn zajedničkim će angažmanom počastiti kako goste tako i domaće vjernike čorbancom, pićem i kolačima. Nakon ručka predviđen je posjet gostujućeg dekanata samostanu Trapista, župi Presnače i katedrali. Potičemo sve naše vjernike da odvoje svoje vrijeme te dođu na ovaj susret i zajedničko druženje.

Detalji

Datum: