Loading Najave

« Svi Najave

• Ovaj događaj je prošao.

NAJAVA | Obred preminuća sv. Franje 2022

3 listopada @ 18:00

“Kad su se konačno na njemu ispunili svi misteriji i kad se njegova duša lišila tijela i utonula u ponor ljubavi Božje, blaženi je čovjek usnuo u Gospodinu.”

I ove će godine 03. listopada samostanska franjevačka zajednica na Petrićevcu na poseban način častiti trenutak kada je sv. Franjo pošao u susret sestrici smrti, kako ju je često volio zvati. Obred preminuća sv. Franje jedini je takav obred pored muke Gospodina našega Isusa Krista na Veliki Petak.

Obred preminuća predvodit će samostanski i župni vikar fra Tomislav Svetinović, a svečano misno slavlje predslaviti fra Dominko Batinić – župnik u župi Trn. Budući da je obred preminuća u mjesecu listopadu pola sata prije svete mise molit će se Gospina krunica. Početak obreda je u 18:00 sati.

Detalji

Datum: