Loading Najave

« Svi Najave

• Ovaj događaj je prošao.

OBLJETNICA STRAVIČNOG POTRESA U BANJOJ LUCI 1969.

26 studenoga

Ove godine se navršava pola stoljeća od stravičnog potresa koji je pogodio grad Banja Luku i njenu okolicu. U samo dva dana potresa je bilo nekoliko, ali najjači je bio onaj posljednji koji se dogodio točno 27. listopada 1969. u 09:11 minuta po lokalnom vremenu.

Tim povodom samostan na Petrićevcu, koji je i sam pretrpio ogromnu štetu kako na prijašnjoj crkvi tako i na samoj zgradi samostana, organizira prigodnu izložbu fotografija tog nemilog događaja. Izložba će se održati 26. studenog s početkom u 18:00 h u prostorijama samostanske crkve na Petrićevcu. Ovo je prigoda da se kroz objektiv fotoaparata prisjetimo tih stravičnih prizora, ali i da se osvjedočimo kako se ljudskim naporima i zalaganjem može podići iz “pepela”. Dobro došli!

Info materijal:
– Plakat (.pdf)