Loading Najave

« Svi Najave

• Ovaj događaj je prošao.

ZLATNI JUBILEJ BISKUPA MONS. FRANJE KOMARICE NA PETRIĆEVCU

23 srpnja

U subotu, 23.07.2022. godine u samostanskoj i župnoj crkvi sv. Ante Padovanskog na Petrićevcu s početkom u 18:00h liturgijski ćemo proslaviti 50 godina svećeničke službe našeg ordinarija mons. dr. Franje Komarice, biskupa banjolučkog. Naš će biskup u svojoj rodnoj župi gdje prije točno pedeset godina kao novozaređeni svećenik slavio svoje mladomisničko slavlje,  proslaviti svoj zlatni jubilej. Rijetko koja župa u Bosni i Hercegovini može se poput Petrićevca  pohvaliti da je iznjedrila dva kardinala – mons. Guidia del Mestra i  uzoritog mons. Vinka Puljića i jednog biskupa našeg rezidencijalnog mons. Franju Komaricu.

O životu i djelu našeg uzoritog biskupa ordinarija mons. dr. Franje Komarice možete pronaći ovdje.

Detalji

Datum: