Rođendan sv. Ivana Krstitelja uistinu je velika svetkovina. To upravo pokazuje da nema kraja u ovoj našoj lijepoj Bosni i Hercegovini a da se ne časti ovaj svetac. Zasigurno ono najveće je u blizini Jajca u mjestu Podmilačje. No ni naša župa Sanski Most nije izuzetak. Nedaleko od Sanskog Mosta 15-ak km udaljeno od župne crkve nalazi se selo Kijevo u kojem se nalazi groblje sa zavjetnom crkvicom sv. Ivana Krstitelja. Od davnina mještani Sanakog Mosta bez obzira na vjeru hodočastili su sv. Ivi u Kijevo. Molitve mnogih na ovom mjestu su bivale uslišane. Nakon rata u ovome selu isključivo žive mještani islamske vjeroispovijesti. Izuzetak je samo jedna katolička kuća domaćina Ive Bore Komljena. On je tu ostao cijelo vrijeme rata i danas se isključivo bavi poljoprivrednim djelatnostima te uzgojem peradarstva.

Ove godine, istina u nešto manjem broju, katolici Kijeva došli su u svoje rodno Kijevo pomoliti se sv. Ivi za svoje potrebe i nakane. Nakon svete mise vjernici su ostali jos neko vrijeme družeći se s upraviteljem župe fra Tomislavom a onda su se uputili svojim kućama. U nadi i želji da će iduće godine broj vjernika biti i veći neka blagoslov po zagovoru sv. Ive siđe na sve nas.