Dana 15. kolovoza pod misom u 11:00 sati koju je predslavio ordinarij mons. Željko Majić, banjolučki biskup, župljani Sanskog Mosta proslavili su zaštitnika svoje župe svetkovinu Uznesenja BDM. Budući da su se pobožni vjernici počeli okupljati već u ranim jutarnjim satima u 09:00 sati iznesen je Gospin kip za javno štovanje na novouređeno dvorište župne crkve. U 10:00 sati je moljena sveta krunica za vrijeme koje su svećenici bili na raspolaganju za svetu ispovijed. Sveta misa je, kao i ranijih godina, bila na vanjskom oltaru te je za ovu prigodu pripremljena i prigodna zaštita koja je vjernike štitila od jakoga sunca. Na misi uz biskupa sudjelovalo je još pet svećenika. Bili su to: dekan prijedorskog dekanata vlč. Marko Vidović, župnik iz Sasine vlč. Adolf Višaticki, župnik iz Ljubije vlč. Zlatko Matić, župnik HKM u Frankfurtu fra Petar Komljenović te upravitelj župe Sanski Most fra Tomislav Svetinović.

Budući da je ove godine uz patron župe vezan i jubilej na misi se osim velikog broja vjernika okupio i izvjestan broj istaknutih osoba kako iz političkog, društvenog i vjerskog života gada Sanskoga Mosta ali i šire. Kao primjer dobre suradnje vjerskih zajednica istaknuo se dolazak paroha Srpske pravoslavne crkve g. Nedeljka Jakšića te predstavnika islamske zajednice ef. Selmira Hurića.

U svojoj prigodnoj homiliji biskup Željko je približio vjernicima ulogu Marije u dvostrukom pogledu: Marija djelatnica i Marija patnica. Također se osvrnuo i na jubilej koji je jučerašnjom svetkovinom župa Sanski Most proslavila. Na koncu homilije biskup je ohrabrio sve prisutne vjernike kao i samog upravitelja župe da zajedno nastave u svemu dobrome što je do sad učinjeno.

Nakon mise i okrepe vjernici Sanskog Most kako domaći tako i oni iz dijaspore su se susreli s biskupom u župnoj crkvi gdje su mogli s njime otvoreno porazgovarati o svim problemima i gorućim pitanjima koje muče ovdašnje mještane. Hvala Bogu što smo i ove godine lijepo proslavili svog zaštitnika – Veliku Gospu.