Dana 16. 06. 2024. pod misom u 14 sati sakrament prve svete pričesti primile su dvije ovogodišnje prvopričesnice. Nakon dugog niza godina ovaj sakrament ponovno je razveselio župu Sanski Most. Dvije prvopričesnice Tanja Zekić i Dolores Buha obučene u svečane bijele haljinice pristupile su danas po prvi puta stolu Gospodnjem. Crkva ispunjena vjernicima više nego inače te dvije djevojčice u svečanim haljinama odavali su raspoloženje radosti i sreće ne samo za njih dvije nego i za svu njihovu rodbinu kao i za cijelu župnu zajednicu.

Iako smo prošle godine u župi imali sakrament svete potvrde četvero krizmanika i nakon ovogodišnje prve svete pričesti župu očekuje opet duža pauza. Naime kako su u župi Tanja i Dolores jedina preostala djeca za ovaj sakrament prethodi nam čekati narednih 4-5 godina kada će biti kandidatice za sakrament svete potvrde.

No bez obzira na svu surovu realnost i dalje smo optimisti da će i za ovu župu doći bolja i ljepša vremena. A dok to ne bude, naše je da molimo i uzdamo se u providnost Božju.

Nakon svečanog euharistijskog slavlja, radost i slavlje je nastavljeno u obiteljima naših prvopričesnica za obiteljskim stolom uz rodbinu i prijatelje.