Dana 11. i 12. listopada ove godine održana je zajednička manifestacija s ciljem očuvanja kulturnog nasljeđa pod nazivom „Zajedno u vjeri i kulturi, zajedno Hrvati“ u suradnji općine Satnica Đakovačka i Franjevačkog samostana Presvetoga Trojstva – Petrićevac. Ovaj susret i manifestacija iznikli su kao plod prekogranične suradnje Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine u zajedničkim projektima koji su financirani sredstvima Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije.

Na manifestaciji je nastupio župni zbor s Petrićevca, kojeg su činili naši župljani, framaši i pjevači iz susjede župe Trapisti, koji su otpjevali nekoliko crkvenih pjesama i voditeljica zbora Dorotea Bekić, koja je odsvirala dvije skladbe na flauti.

Ova dva dana bili su prilika za susret i druženje s domaćinima, obilazak općine Satnica Đakovačka, Đakovačke katedrale i ergele lipicanaca, koja se nalazi u Đakovu.

Još jednom zahvaljujemo domaćinima na lijepom dočeku i prijemu i nadamo se da će biti još takvih sličnih susreta i zajedničkih manifestacija.